با توجه به فرارسیدن ایام رحلت امام خوبی ها می پردازیم به اهمیت انقلاب این بزرگ مرد تاریخ و نظر ایشان در باره بهاییت ،حضرت امام خمینی (ره)درحالی که اقدام بر ضد بهائیان و فرقه‏های استعماری را لازم می‏دانستند، ولی  معتقد بود که باید با انقلاب عمیق و فراگیر، عوامل نگهدارنده‏ی بهائیان و هر گونه فساد را نابود کرد، از این رو با نهضت عظیم خود به یاری مردم مسلمان ایران، انقلاب اسلامی را به پیروزی رسانید، و ضربه‏ی نابود کننده‏ای بر پیکره‏ی استعمارگران و بهائیان وارد نمود. و در این راستا خدمت بزرگی به اسلام و کشور مستقل ایران نمود. 

ولی در عین حال نباید غافل و مغرور شد، چرا که هر گاه شیطان را از در بیرون کنی ممکن است از پنجره وارد شود، و اگر از پنجره بیرون کنی، ممکن است از سوراخی رخنه کرده و وارد گردد. پس از انقلاب بهائیان که به دامن  بیگانگان به ویژهاسرائیل و آمریکا پناه برده‏اند گهگاه تحت عنوان آزادی مذهب، دفاع از حقوق بشر و... با مظلوم‏نمایی خود، اربابانشان را تحریک کرده، و آنها نیز که دایه‏های دلسوزتر از ما هستند، ناله‏ی مظلومیت‏نمایی بهائیان را در بوق‏های تبلیغاتی خود به رخ می‏کشند که بله انسان‏دوستی اقتضا می‏کند که بهائیان به حقوق خود برسند و...!! یکی از این اربابان جناب ریگان رییس جمهور سابق آمریکا بود، که به عنوان به اصطلاح دفاع از آنها، زیر ماسک حقوق بشر، از مراکز بین‏الملل خواهان آزادی آنها در اظهار به اصطلاح مذهب خود، در ایران گردید... 

حضرت امام خمینی رحمه‏الله در پاسخ به انسان‏دوستی ریگان رییس جمهور سابق آمریکا فرمود:
کلام امام خمیی را در ادامه مطلب بخوانید

«نمی‏دانم که در بعضی از رادیوها که پخش کردند، صحبت رییس جمهور آمریکا را ملاحظه کردید که ایشان از همه‏ی دنیا استمداد کردند برای این که این بهایی‏هایی که در ایران هستند و مظلومند و جاسوس هم نیستند و به جز مراسم مذهبی به کار دیگر اشتغال ندارند، و ایران برای همین که اینها مراسم مذهبی‏شان را بجا می‏آورند، 22 نفرشان را محکوم به قتل کرده‏اند. ایشان از همه‏ی دنیا استمداد کرده که این‏ها جاسوس نیستند. 

... «اگر اینها جاسوس نیستند شما صدایتان درنمی‏آمد؟ شما برای خاطر این که این‏ها یک دسته‏ای هستند که به نفع شما هستند، والا ما شما را می‏شناسیم، آمریکا را می‏شناسیم که انسان‏دوستیش گل نکرده است که حالا برای خاطر 22 نفر بهایی که در ایران به قول ایشان گرفتار شدند... برای انسان‏دوستی یک وقت چنین صدا کرده و فریاد زده و به همه عالم متشبث شده است که به فریاد اینها (بهائیان) برسید. مردم (دروغ‏ها و تزویر) شما را می‏شناسند.» (1).

سپس امام به جنایات هولناک آمریکا در جهان و در ماجرای جنگ تحمیلی که موجب خسارات زیاد به ایران و عراق شده به این مطلب اشاره کرده که اگر شما انسان‏دوست هستید. به خاطر 22 نفر بهایی آن همه سینه چاک نمی‏کنید، ولی در کنار آن هزاران بی‏گناه را می‏کشید، بنابراین کاسه‏ای زیر نیم‏کاسه است که از بهائیان حمایت می‏کنید. اگر بهائیان جاسوس نبودند، و یا به عنوان یک حزب سیاسی برای بیگانگان در درون کشور اسلامی ایران، کار نمی‏کردند، شما برای آنها هرگز دل‏سوزی نمی‏کردید، دل‏سوزی شما از آنها دلیل روابط شما با آنها، و نوکری آنها برای شماست. 

نتیجه این که: بهائیت یک حزب سیاسی کاملا وابسته به بیگانه است که توسط مزدوران روسیه تزار بنا نهاده شد، و به وسیله‏ی انگلیسی‏ها پروریده گردید و حمایت شد، اکنون نیز آمریکا و اسرائیل از همه بیشتر از آنها حمایت می‏کنند، به آنها پناهندگی داده، و امکانات فراوان برای تبلیغات آنها در اختیارشان نهاده‏اند. این حزب بی‏آبرو تلاش می‏کند خود را دارای دین نشان دهد، تا بتواند پشت ماسک دین و مذهب، مأموریت خود را در ایجاد تفرقه، جاسوسی، و خدمت به اربابانش بهتر ایفا نماید.

(1)امام خمینی، صحیفه نور، ج 17، ص 266 و 267.