سامان ( تحصیلات : لیسانس ، 30 ساله )

بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت شما استاد بزرگوار.
ولادت امام حسین علیه السلام را به شما تبریک عرض میکنم.
سوالی از خدمتتون داشتم که تقریبا عین همین سوال رو به چند سایت مدهبی دیگه هم ارسال کردم اما جوابی نگرفتم، خواهش میکنم شما کمکم کنید، خواهش میکنم.

من مدتها درگیر خودارضایی و گهگاهی هم دیدن فیلم های غیراخلاقی و سایتهای مستهجن بودم(بیشتر سالهای اول بلوغ)، اما همیشه این رو هم میدونستم که این کارها گناه کبیره هستند، پس سریع بعدشون توبه میکردم، اما یک نیرویی که نمیدونم چی! من رو وقت هایی که تنها بودم میکشوند به سمت این موارد، تو همین گیر و دارها بودم که یک روز متوجه شدم بواسطه خودارضایی ها باعث نجاست برخی از وسایل خونه شدم، اون اوایل سعی میکردم تمیزشون کنم ولی بعدها چون موارد نجاست زیاد شد و از دستم در رفت دیگه نتونستم کاری کنم و گفتم حالا که همه چیز نجس شده پس به نجاست و طهارت اهمیت نمیدم، برای همین وقتی پاهام، دستام، لباسم یا هر چیزی نجس میشد طهارت نمیکردم، حتی با همون دست نجس و خیس به وسایل دست میزدم، یا با لباس نجس که خیس بود تو خونه همه جاهاش مینشستم، یا پای نجسم رو روی فرش خیس میبردم، دست نجسم رو به کنترل تلویزیون و کامپیوتر و خلاصه هر چیزی میزدم و میگفتم چاره ای ندارم، چون اگه میخواستم طهارت انجام بدم میبایست کل زندگی رو آب میگرفتم که در اینصوت اولا نمیدونستم به افراد خونه چی باید بگم که آبروم نره! دوم هم اینکه آب گرفتن وسایل و خونه تقریبا کار خیلی سخت هست.
رختخوابم نجس هست چون وقتی در خواب ارضاء میشدم همینطور خیس و نجس رهاش میکردم،حتی دیگه بعد از ادرار خودم رو نمیشستم و خیلی چیزهای دیگه...
شده با دست و بدن نجس خونه رو کاغذ دیواری کردم، کچکاری کردم، نقاش کردم، لامپ عوض کردم و وسایل خونه رو تعمیر کردم.
خلاصه این رو میخوام بگم که همه چیز به یقین نجس هست و وسواس نیست. تا همین الان که دارم این متن رو براتون مینویسم نتونستم کاری کنم تا از این منجلاب در بیام چون اگه بخوام هر کدوم از وسایل رو طهارت کنم دوباره نجس میشن.
خودم هم تنها زمانی تمیزم که تو حمام باشم چون تا بیام بیرون نجس میشم.
مهمتر از همه اینکه دیگه خسته شدم، اصلا از همون اول خسته بودم،از خودم بدم میاد.من نمیخوام اینطوری زندگی کنم، دلم میخواد نماز بخونم، دلم میخواد با خدا حرف بزنم، دلم میخواد به زیارت برم، دلم میخواد آدم باشم،اصلا نمیدونم چرا اینطور شد! بخدا خیلی مذهبی هستم، یک وقت چشم باز کردم دیدم تمام زندگیم نجس شده!
شما رو بخدا آیا برای آدمهایی مثل من هم راه نجاتی هست؟
شمارو بخدا آیا منم یک روز میتونم لذت عبادت کردن رو بچشم؟
نمیدونم جواب خدا رو چی باید بدم آخه تمام نماز و روزه هام بخاطر این موضوع غذا شدن!
اصلا بعد بلوغ یکبار هم به زیارت نرفتم، به مسجد نرفتم چون نجس هستم.

هفته پیش یک بزرگواری که ملبس به لباس روحانیت هم هست و تو کار مشاوره دینی به من گفت تو باید فرض رو بر پاکی بزاری و نماز و روزه هاتو شروع کنی، اینها افکار شیطان هست که نمیخواد با اهل البیت باشی، میگفت یعنی چیزهایی رو که حتی یقین ۱۰۰٪ دارم که نجس هستند رو هم پاک در نظر بگیرم و شیطان را لعنت کنم و از نو شروع کنم!
میگفت به زیارت برو با همان حال و لباس هم برو!
میگفت همه چیز برای شما پاک هست فردای قیامت هم ازت میپرسن به حرف عالم دینت عمل کردی شما میتونی بگی آره، این دستور را از عالم دینم گرفتم و عمل کردم.

نمیدونم آیا واقعا این راه حل نجات من هست!یعنی به همین آسونی؟
تو رو خدا راهنماییم کنید.
راستش چند روزی هم بود که داشتم این دستورات رو عمل میکردم اما باز هم متوجه شدم طبق روال قبل و سهوا دوباره بخشی از وسایل رو نجس کردم!آیا باز میتونم بنا رو بر پاک بودن همه جا بزارم و ادامه بدم و یا اینبار دیگه باید این وسایل رو تطهیر کنم چون بخشی از فرش و پشتی و دستگیره ها و بخاری نجس شدن و قطعا به واسطه همینها تا زمانی که شما استاد بزرگوار پاسخ بنده رو بفرمایید بیشتر هم میشن!

اصلا این روشی که به من گفتن درست هست؟
نمیخوام فردای قیامت پیش خدا شرمنده باشم.
انقدر کلافه هستم که اصلا از زندگی لذت نمیبرم حتی شده به فکر مرگ افتادم.

شما رو قسم میدم به امام علی علیه السلام اگه راه حلی میدونید بهم بگید، اگر هم نمیدونید از اساتیدی که میشناسید برام کسب تکلیف کنید. مبخوام دیگه از ماه رمضان امسال روزه بگیرم و نماز بخونم.
منتظرم...
یا علی


مشاور (محمد علی رضایی - )

با سلام و احترام
پرسشگر گرامی: تطهیر تمام خانه لازم نیست و برای صحت نماز، پاک بودن لباس نمازگزار و محل گذاشتن پیشانی کافی است. نجاست خانه و اثاثیه آن موجب اثبات تکلیف بیشتری بر انسان غیر از لزوم رعایت طهارت در نماز و خوردن و آشامیدن، نمی‌شود.
موفق و پیروز باشید