ناشناس ( تحصیلات : دیپلم ، 20 ساله )

سلام خسته نباشید اکثر اطرافیان دوست جنس مخالف دارن و میگن میخوان بعد آشنایی ازدواج کنن و این موضوع ب شدت آرامشو ازم گرفته نمیدونم منم راه اینا رو بگیریم یا چیکار کنم خیلی نگرانم احساس میکنم فقط من تنهام
..کمک کنین


مشاور (احسان فدایی - )

با عرض سلام و تقدیم احترام خدمت شما پرسشگر محترم! ارتباط شما با ما گویای این است که در صدد انتخاب مسیر صحیح هستید و امیدواریم ما نیز راهنمای خوبی برایتان باشیم.
برادر عزیز! ارتباط دوستانه با نامحرم اگرچه به قصد ازدواج باشد، شرعا جایز نیست.  وقتی رابطه رسمی نباشد و مخفیانه باشد، رابطه دوستی بدون ازدواج بوجود آید، علاوه بر گناه و عدم جواز شرعی عواقب فردی و اجتماعی منفی زیادی دارد که عبارتند از:
اولا ازدواج شرایط و مقدماتی دارد که باید ابتدا آنها مهیا باشد وگرنه عملا ازدواج غیر ممکن می شود. یکی از این شرایط سن است که شما هنوز در این شرایط سنی قرار ندارید و نباید عجله کنید. یکی دیگر داشتن شغل برای پسر است. اگر پسر شغلی نداشته باشد نه تنها خانواده دختر پاسخ منفی می دهند بلکه خانواده خودش نیز رغبتی برای خواستگاری نخواهند داشت. به نظر می رسد که شما هنوز شرایط ازدواج را ندارید.
شما هنوز فاصله زیادی تا ازدواج دارید و این رابطه عملا به جایی نمی رسد. شما به درستی می دانید که این رابطه بی سرانجام است و می تواند آسیب های زیادی داشته باشد. بسیاری از این رابطه ها به ازدواج منجر نمی شود.
وابستگی های زیادی بین دختر و پسر در این رابطه ها اتفاق می افتد که در صورت منجر نشدن به ازدواج مشکلات جدی برایشان بوجود می آورد که عذاب روحی زیادی به دنبال خواهد داشت.
بزرگی می گفت زن و مرد همچون پنبه و آتش می باشند و اگر در مجاورت هم قرار گیرند شعله های آتش زبانه خواهد کشید. معمولا دختر و پسر اگر چه مذهبی باشند بخاطر کشش ذاتی که بین دختر و پسر وجود دارد به تدریج در گناه فرو رفته و پاکی و نجابت خود را از دست می دهند.
فردی که چند مورد از این دوستی ها را تجربه کند سرمایه محبت روانی اش کم شده و بعد از ازدواج نمی تواند رابطه گرم و عاشقانه با همسرش برقرار کند و چه بسا بعد از ازدواج مرتب همسرش را با دیگران مقایسه کرده و دچار احساس زیان شود.
بسیاری از این رابطه ها به درگیری، آبروریزی، منجر می شود تصور کنید که شما می خواهید مثلا چند سال با او در ارتباط باشید بالاخره احتمال اینکه خانواده اش متوجه شوند زیاد است و آنوقت دیگر با ازدواج شما مخالفت می کنند و حتی ادامه رابطه نیز مقدور نخواهد بود.
یکی دیگر از مشکلات در رابطه دختر و پسر تحریک جنسی است. شما در سنی قرار دارید که تحریک جنسی و غریزه جنسی در اوج خود قرار دارد و رابطه داشتن با جنس مخالف تحریک را بیشتر می کند و اضطراب مداوم خواهید داشت و این سلامتی را به خطر می اندازد.
همچنین مشکل بزرگی که در این رابطه ها وجود دارد عدم شناخت فرد مقابل است. زیرا هر فردی دوست دارد در زندگی مشترک خوشبخت شود. و خوشبختی زمانی تحقق می یابد که فرد مقابل فرد مناسبی برای شما باشد. حال چه کسی برای شما مناسب است؟ کسی که ملاک ها و شرایط مشابه شما را داشته باشد نه دختری که بددهن است یا فخر فروش و... .
پس پیشنهاد ما این است که تا به عوارض وخیم تری گرفتار نشده اید این رابطه را خاتمه دهید و خودتان را نجات دهید. (در صورت نیاز راهکارهای فراموشی او را در مکاتبات بعدی از ما بخواهید). سعی کنید تا زمانی که شرایط ازدواج تان مهیا نشده با فرد مقابل رابطه برقرار نکنید که در اینصورت نه تنها شناخت درستی از او برایتان حاصل نمی شود بلکه وقت و سرمایه و عمرتان نیز در این راه به هدر می رود .
موفق و سربلند باشید.